2017

13.1.–19.3.2017 visades Wäinö Aaltonens museums Tom of Finland -utställning i Peris utställningsutrymme.
24.3.-16.4.  Kaisa Rautaheimo / Pojkar
21.4.-14.5.  Vårens stipendieutställning: Anna Niskanen / Hover, float
19.5.–11.6. Rainer Paananen / Beyond The Wall
16.6.-9.7. Maija Tammi / White rabbit Fever
14.7.–6.8. Noora Isoeskeli / Your Gaze Is a Loaded Gun
11.8–3.9 Nayab Noor Ikram & Johan F. Karlsson / Mapping Memory
8.9.-1.10.  #knaggi + TOO MUCH videokonst -screening

2016

8.1.–31.1. Marttikerho / Man Cave
5.2.–28.2. Jaakko Pesonen / Människoklass
4.3.–22.3. Mari Hokkanen / Set & Setting
1.4.–24.4. Inari Sandell / Life Be Like
10.6.–3.7. Iiu Susiraja / Jag mår bra, tack
8.7.–7.8. Tuomo Rainio / Possible Object
2.8.–4.9. Tuomas Linna / Oro
9.9.–2.10. Erica Nyholm & Saana Wang / Scen
7.10.–30.10. Viivi Nieminen / I Filled My Hand with Sand and Called It Gold
4.11.–27.11. Tuukka Kaila / Shallow Trap
2.12.–30.12  Maria Kojonen / On an Island

2015

9.1.–1.2. Juan Kasari / Bright Light
6.2.–1.3. Maija Tammi / Leftover
20.3.–12.4. Laura Nissinen / Aleatory Variable
17.4.–10.5.   Mari Mäkiö / (ett) liv
15.5.–7.6. 11 / Rymd och sex
12.6.–5.7. Milla Toukkari / Veck och yttranden
10.7.–9.8. Christian Langenskiöld / Shelter
14.8.–6.9. Milja Laurila / Magnetisk sömn
23.10.–15.11. Kenneth Bamberg / Cocks
20.11.–13.12. Lasse Lecklin / Europas vackraste kärnkraftverk
16.12.2015–3.1.2016 Peris medlemsutställning / Sillsallad

2014

10.1.–2.2.   Paula Sundell / Sotsi, vielä yksi utopia
7.2.–2.3.   Henrik Duncker / Studio Kapsede
14.3.–6.4.   Ilkka Saastamoinen / 80-luvulla syntynyt heinolalainen mies
11.4.–11.5.   Jere Aalto / Minä-Minä-Maa
16.5.–8.6.   Gallen-Kallela, Huhta, Korpak, Särkilahti, Westerlund / Kainuu
13.6.–3.8.   Kesänäyttely / venäjä@fi
8.8.–31.8.   David Wills / Wunderwall
5.9.–28.9.   Minna Pöllänen / Nature Trail
3.10.–26.10. Niclas Warius / Vanitas
31.10.–23.11. Minna Rainio & Mark Roberts / Witness

5.12.–4.1.2015   Atelieri O. Haapala / Tidsresa

2013

18.1.–10.2.   Elisabet Cavén / Forskningar i pyjamas
15.2.–10.3.   Jaana Kotamäki / Osynligt skönhet
15.3.–7.4.    Heini Lehväslaiho / Blickens beröring
12.4.–5.5.   Timo Marila / Holiday Memories from Places I Haven’t Visited
10.5.–2.6.   Erkki Salomaa / Möten på gatan
7.6.–11.8.   Sommarutställning / Ömsint främmande ljus
16.8.–8.9.   Julia Weckman: Mental Traveler
13.9.–6.10.   Valokuvauksen Opiskelijat ry / Sommarskola
11.10.–3.11.   Hwanhee Kim & Felix Nybergh / Ways of Seeing
8.11.–1.12.   Milla-Kariina Oja/ Parallel Interiors
5.12.–5.1.2014.   Aapo Huhta / A Bird in a Cage

2012

15.1.–22.1.   Periskooppi -työpajan näyttely
27.1.–19.2.   Turun Taideakatemian valokuvaopiskelijat ja vastavalmistuneet / En kirjoita mitään tarinaa
25.2.–18.3.   Silvia Reichenbach, Paola Livorsi ja Saila Susiluoto / Selfportraits, Silent Voices
23.3.–15.4.   Huan Yiming / Hainan Comfort Women
20.4.–13.5.   Maija Kurki / Nature Morte
17.5.–10.6.    Mikko Sinervo / Do the Tars Look the Same on the Other Side of the World
15.6.–19.8.    Perin jäsennäyttely / Synti
24.8.–16.9.   Lasse Lecklin / Places to Stop
21.9.–14.10.   Henrik Malmström / Welcome To Nomore
19.10.–11.11.   David Muth / Settings
16.11.–9.12.   Ulla Shemeikka / “… ja varjot herättävät jälleen kerran minut unesta…”
14.12.–13.1.   Iiris-Lilja Kuosmanen / Suoja

2011

14.1.–6.2.   Viivi Nieminen / Things are Distant Though Near
11.2.–6.3.   Turun Taideakatemian kolmannen vuosikurssin valokuvaopiskelijat / What else was there?
12.3.– 3.4.   Johanna Hackman / Ilman meitä – Utan oss
8.4.–1.5.     Eino Mäkinen / Maan valo ja muisti, Varsinais-Suomen elokuvakeskus, Suomalaisen elokuvan festivaalin yhteisnäyttely
6.5.–29.5.    Tokee & Aleita Escudero / The art of being human
9.6.–14.8.    New York Photo Awards 2011 -palkintonäyttely
19.8.–11.9.   Hernsberger, Roen, Mottan, Mattern, Newhall, Estep, Hoolihan, Henkel / Regarding Place
17.9.–9.10.   Vesa Aaltonen / Luokkakuva 2000–11
14.10.-6.11.   2000 + 11 Omakuvaa -työpajan näyttely (Turku 2011)
11.11.-4.12.2011   Pekka Elomaa & Lyhdyn työryhmä / Hyvää päivää, Herra Holbein

2010

29.1.-21.2.    Bridgit Anderson / Viimeinen matka
26.2.-21.3.    Maijala, Koljonen, Kopkina / Ten Times, Albedo, After All
26.3.-18.4.    Maria Kausalainen / Yhdessä, maailmassa
23.4.-16.5    Markus Henttonen / Night Time Stories
21.5.-13.6.    Satu Haavisto / Sarja rakennettuja kuvia tytöistä
18.6.-1.8.     Pieter Hugo / The Hyena and Other Men
14.8.-12.9.    Anu Akkanen / Wastescapes
17.9.-10.10.   Erica Kovanen / Oma huone
15.10.-7.11.    Minna Havukainen / Valokuvia ja videoita
12.11.-5.12.    Niina Vatanen / Kirjeitä X:lle
10.12.-16.1.  Barbara Probst / Exposure

2009

16.01 – 08.02.   Turun Taideakatemian valokuvauksen 3. vuosikurssi / Onde estou? Missä olen?
13.02. – 08.03.   Lauri Nykopp / Valo
13.03. – 05.04.   Elina Relander / Perhonen sisälläni
10.04. – 03.05.   Tähtitaivas – Filmitähtiä suomalaisen elokuvan kultakaudelta, Yhteistyössä Suomalaisen elokuvan festivaalin kanssa
08.05. – 31.05.   Kimmo Metsäranta / The Heartland
05.06. – 02.08.   Veronica de Agostino
07.08. – 30.08.   Kristoffer Albrecht / Zigzag Euroopassa
04.09. – 27.09.   Marko Karo / Masquerade
02.10. – 25.10.    Sari Vennola /Paperinuket
30.10. – 22.11.    Turun yliopiston ja Turun taideakatemian opiskelijanäyttely / Maastoutumisia
27.11. – 20.12.    Wilma Hurskainen : Ei nimeä

2008

3.1.–3.2. Ulla-Mari Lindström / Irti arjesta
7.2.–2.3. Nanna Saarelho / Sleep with me
6.3.–30.3. Henrik Dumcker / If Nokia were a place…
4.4.–4.5. Toby Glanville / Finland Sations
9.5.–1.6. Otto-Ville Väätäinen / GoogleSKIN & Jukka Hautamäki / WaterGames
6.6.–17.8. Jo Spence / The Crisis Projects 1982–1992
22.8.–14.9. Heini Aho / Crime of Passion
19.9.–12.10. Teemu Mäki / Seksi ja työ
17.10.–9.11. Sasu Sorkio / Vendors
14.11.–7.12. Backlight 2008 -kiertonäyttely: Luce Moreau & G.R.A.M.
12.–21.12. Teosmyyntinäyttely

2007

5.–28.1. There’s something Wrong with the View / Kymmenen kuvaajan Vietnam
1.2.–25.2. Eija Keskinen / La Melanco-lie
2.3.–25.3. Tatu Hiltunen / Pass the Knowledge
5.–29.4. Andrew Stones / Midnight at Wildbrow Hall
4.5.–3.6. Igor Lebedev, Pia Bartsch, Mari Männistö, Minna Havukainen / Välimatka
9.6.–1.7. Aada Niilola / Valekuvia
3.8.–26.8. Heli Konttinen, Stina Snällström, Minan Pilvinen / Minä, minä, minä…
31.8.–30.9. Tatu Hiltunen, Harri Pälviranta, Antti Laitinen ja Kari Soinio / Malestuff
5.–28.10. Tamara Piilola / God
2.11.–2.12. Armi Laukia / Places and Spaces
7.12.–23.12. Anne Hämäläinen, Ville Lenkkeri, Ida Pimenoff, Marja Pirilä / Ranskalainen päiväkirja

2006

20.1.–5.3. Pia Bartsch / “Willkommen und Abschied” – Tervetuloa ja jäähyväiset
10.3.–2.4. Soodi Sharifi / Teenagers and Maxiatures
7.4.–30.4. Sabine Meier / Sweet Delight & Thomas Humery: Young and Nordic (Suomi-Ranska)
5.5.–4.6. Karin Smeds / Kaikki katoavat yhdeksi & Marko Hakala / Maasta puolet mustana, Taideakatemian valokuvan opinnäytetyöt
9.–17.5. Mieke Bal / Nothing is missing – Mitään ei puutu
5.5.–4.6. Taideakatemian opinnäytetyöt / Karin Smeds & Marko Hakala
9.6.–30.7. Synopsis / Valokuvia Kreikasta ja kreikkalaisuudesta 1905–2005 (Suomi-Kreikka -seura)
4.8.–3.9. Tadas Sarunas / Omassa paikassa
8.9.–1.10. Mari Caesar & Maria Gradin
6.10–5.11.Milla Järvipetäjä / Hammastahnaa ikkunalaudalla & Saara Pelkonen: Sanojen alkuperä
10.11–3.12. Minna Havukainen / Puerperium
15.–20.12. Helena Inkeri, Virpi Pöyhönen / Pienet suuret -lastenkirja, Puolalanmäen koulun 9.luokka / Enemmän kuin tuhat sanaa

2005

15.1.–30.1. Peter Catonin, Matti Snellman, Maarten van Rouveroy / På ytan – Pinnalla, yhteistyössä Greenpeacen kanssa
19.1.–6.2. Perillä – etägalleria (Maariankatu 8) / Turun Taideakatemian 3. vuosikurssin valokuvaopiskelijoiden ryhmänäyttely / Periaatteessa totta.
4.2.–6.3. Andréa Vannucchi: Brasilialaisia & Luiza Avellar / Rosas
11.3.–10.4. Turun Taideakatemian ensimmäisen vuosikurssin valokuvanäyttely / Auki
15.4.–15.5. Eija Mäkivuoti / Siinä missä kaikki
20.5.–3.7. Humanisti valokuvaajana – Göran Schildt
8.7.–7.8. Freja Bäckman /Die grünen Schuhe & Jenni Gästgivar / Värilläkö väliä – kuvia suomalaisista
12.8.–4.9. Laura Vuoma / Viattomat & Lilli Korhonen / 78 päivää
9.9.–2.10. Jaana Partanen / Ruusunen
7.–30.10. Magi Viljanen / Women – From Finland and Mozambique
4.11.–4.12. Midori Mitamura / Green On the Mountain
8.12.–16.12. Lapsellista / Joulunäyttely yhteistyössä Unicefin kanssa

2004

16.1.–22.2. Tatu Hiltunen, Emma Larsson, Tora Mårtens, Kati Rapia, Perttu Saksa ja Martina Sjaunja / Suomi-Ruotsi 3-3, Sverige – Finland 3-3
27.2.–28.3. Michelle Sank / The Emerging Self
2.4.–2.5. Ismo Luukkonen / Kylmä, pohjoinen maa
6.5.–30.5. Anni Leppälä / Taimet & Topi Äikäs / Näky. Taideakatemian opinnäytetyöt
11.6.–4.7. Turun ylioppilaskamerat ry / 50-vuotisjuhlanäyttely
9.7.–1.8. Milla-Kaarina Oja / Espanja
6.8.–29.8. Perin nuoret jäsenet / Onnellisten aika
4.9.–26.9. Marcos Lopez / Pop latino
1.10–12.12. Yhteisnäyttely Taidemuseossa / Se mikä on tavallista, Varsinais-Suomalaista valokuvataidetta
30.9.–31.10. Ben Kaila / Valokuvia
5.11.–5.12. Päivi Kosonen, Hanna Oksanen, Rosemarie Särkkä / Kolmen kattaus

2003

10.1.–2.2. Jonna Karanka / Huoneet ja pihat & Ninamaria Peltola / Maitometsä
7.2.–2.3. Tero Puha / Autopsy of Love
7.3.–30.3. Rosy Martin & Kay Goodridge / Outrageous agers
4.4.–27.4. Mark Maher: American Polaroids
2.5.–25.5. Turun Taideakatemian valokuvaopiskelijat: Spektaakkelin alkeet
7.6.–3.8. Ryhmänäyttely / Tytöt – vastarinnatta
8.8.–31.8. Korrelaatio / Itävaltalaista valokuvaa
5.9.–28.9. Tommi Anttonen, Natalia Baer, Johanna Ketola: Tänään, huomenna
3.10.–2.11. Wilma Hurskainen ja Essi Kausalainen / Dorothy, Travelling over Rainbow and Back
3.10.–2.11. Vesa Ranta / Elämä raiteilla
7.11.–7.12. Hanna Weselius / Melkein perillä
11.12.–21.12. Jäsenten joulumyyntinäyttely Hawaii-teemalla

2002

11.1.–3.2. Jens Olof Lastheim / Moments in Between
8.2.–3.3. Aino Kannisto / Valokuvia
8.3.–31.3. Kutsunäyttely / Pojat
5.4.–28.4. Jukka Male / Other – Balkanin tragedia
3.–26.5. Markus Henttonen / Paral-lel City & Reetta Lepistö / Mettänsyrjä. Opinnäytetyöt
31.5.–28.7. Ari Saarto / Murhan topografia
2.8.–8.9. Jan Eerala / Pohjan rannat
14.9.–3.11. Something else. Irlantilaista nykytaidetta & Frances Hegarty / videoinstallaatio
8.11.–8.12. Nicole Hewitt, Abigail Reynolds, Jack Southern / Tales – uutta videotaidetta Lontoosta
13.12.–22.12. Perin joulumyyntinäyttely

2001

tammi- helmikuu: Ann-Mari Lintunen / Delfiinihälytys ja muita juttuja & Irja Samoil / Kolme kanaa ja kaksi lehmää
helmi-maaliskuu: Juha Allan Ekholm, Juha Juntto / Arra
huhtikuu: Lumous -maisemakuvia suomalaisen elokuvan kultakaudelta
toukokuu: Mari Männistö / Homo ignotus – tuntematon ihminen
kesäkuu: Marjukka Nissi / “Miksi aina puhutaan minihameista?”
kesä-heinäkuu: Armi Laukia, Hannu Säilä, Marja Pirilä, Kari Helotie, Rune Snellman, Marjukka Nissi, Riitta Laukkanen / Neulanreikävalokuvia
elokuu: Markus Henttonen, Taru Juntunen, Ulla Kudjoi, Antti Laitinen, Reetta Lepistö, Annika Sabell, Rosemarie Särkkä / Valokuvauksen opiskelijoiden näyttely
syyskuu: Hanna-Kaisa Korolainen & Nina Pätilä / Hunajakuu
5.10.–4.11. Ritva Kovalainen / Kun lapsi lapsi oli
marraskuu: Kari Ennola / Maisema ja aika
joulukuu: Joulumyyjäiset

2000

tammikuu: Michi Suzuki / Another family
helmikuu: Perin jäsenistön näyttely / Non parelli
maaliskuu: Muurlan valokuvauskoulu / Väriliukumia
huhtikuu: Sanni Seppo / Jyrkänteen reunalla & Jari Silomäki / Ei voi pitää punaista
toukokuu: Harri Pälvirinta / Paha maisema – hiljaisia kuvia rakenteellisesta väkivallasta & Harri Larjosto / Puutarha – Garden
kesä- heinäkuu: Kati Koivikko, Outi Montonen, Hanna Weselius / Huomenta Suomi
elokuu: Jukka Male / Srednia Wies 1979–1999